Vishay/Dale RNC50H3400BSBSL
RNC50H3400BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3400BSBSL
Brief Description
RES 340 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3400BSBSL.pdf
Availability of RNC50H3400BSBSL
QUANTITY
RNC50H3400BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3400BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3400BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3400BSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3400BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3400BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3400BSBSL
IC 1CH PROTECTOR 8MSOP datasheet.pdf
CABLE BNC MALE RG174/U 50FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
EXTRUSION REAR CENTER 11.8" datasheet.pdf
IC VIDEO SIGNAL SWITCHERS 8SOP datasheet.pdf
CONN PC PIN RECT 0.031X0.065 TIN datasheet.pdf
RES 10 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINIFIT BMI VERT HDR/DH 30AU V-0 datasheet.pdf
RES 18.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
350 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf