Vishay/Dale RNC50H3402FSR36
RNC50H3402FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3402FSR36
Brief Description
RES 34K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3402FSR36.pdf
Availability of RNC50H3402FSR36
QUANTITY
RNC50H3402FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3402FSR36
Internal Part NumberEIS-RNC50H3402FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3402FSR36
Related LinksRNC50H3, RNC50H3402FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3402FSR36 Details Description
Related parts for RNC50H3402FSR36
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 64VQFP datasheet.pdf
IC FPGA 179 I/O 256FBGA datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 13.5V 8W datasheet.pdf
T8303E TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
HEADER SLOTTED WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
3.81MM EURO PLUG RA ME BLK AU 20 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf