Vishay/Dale RNC50H3482BSBSL
RNC50H3482BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3482BSBSL
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3482BSBSL.pdf
Availability of RNC50H3482BSBSL
QUANTITY
RNC50H3482BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3482BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3482BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3482BSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3482BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3482BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3482BSBSL
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 5A SPST datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HEAD 8 POS 2.54 LEVER W/SR datasheet.pdf
IC MODULATOR SIGE DIRECT 24-QFN datasheet.pdf
Low Cost, 300 MHz Rail-to-Rail Amplifiers IC datasheet.pdf