Vishay/Dale RNC50H34R8BSRSL
RNC50H34R8BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H34R8BSRSL
Brief Description
RES 34.8 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H34R8BSRSL.pdf
Availability of RNC50H34R8BSRSL
QUANTITY
RNC50H34R8BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H34R8BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H34R8BSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H34R8BSRSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H34R8BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H34R8BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H34R8BSRSL
IC ADC AUD 120DB 192KHZ 24-TSSOP datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP 6-SON datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
XENOY PADLOCK 1.50 BODY GREEN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf