Vishay/Dale RNC50H3520FRB14
RNC50H3520FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3520FRB14
Brief Description
RES 352 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3520FRB14.pdf
Availability of RNC50H3520FRB14
QUANTITY
RNC50H3520FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3520FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3520FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)352
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3520FRB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3520FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3520FRB14 Details Description
Related parts for RNC50H3520FRB14
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
2MM RIBBON CABLE SOCKET 24 POS datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 24QSOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 25W datasheet.pdf