Vishay/Dale RNC50H3521BSB14
RNC50H3521BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3521BSB14
Brief Description
RES 3.52K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3521BSB14.pdf
Availability of RNC50H3521BSB14
QUANTITY
RNC50H3521BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3521BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3521BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.52k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3521BSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3521BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3521BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3521BSB14
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AE datasheet.pdf
USB TYPE A RCPT PNL MT CORD 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
L37-5 SHEET 100X100X3MM datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 390MA 550 MOHM datasheet.pdf
6P 4C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1.2A AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
LED CLUSTER T3 1/4 YLW 37.5V datasheet.pdf