Vishay/Dale RNC50H3521DSBSL
RNC50H3521DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3521DSBSL
Brief Description
RES 3.52K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3521DSBSL.pdf
Availability of RNC50H3521DSBSL
QUANTITY
RNC50H3521DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3521DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3521DSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.52k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3521DSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3521DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3521DSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3521DSBSL
RES SMD 787 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BCK 1.7V 0.4A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
MOBILE I/O COMPANION MICRO ARRAY datasheet.pdf
RES 15K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 22POS datasheet.pdf
PREMOFLEX 0 5 JMPR 127LGT datasheet.pdf
GIGA-ACCESSETHERLINX-II, TX/4 + datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 254MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
RJI CABLE AWG 22/7 PCRA IP20/3 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 88POS datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 5V datasheet.pdf