Vishay/Dale RNC50H3523BSB14
RNC50H3523BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3523BSB14
Brief Description
RES 352K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3523BSB14.pdf
Availability of RNC50H3523BSB14
QUANTITY
RNC50H3523BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3523BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3523BSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)352k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3523BSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3523BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3523BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3523BSB14
RES 4.7 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
SIDAC 4CHP 320/640V 400A MS-013 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK SIZE 20 W/RESIST datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 36 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.499 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
R-C SNUBBER INDUCTIVE LOAD datasheet.pdf
TRANS NPN 200V 2A TO220F datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO214AB datasheet.pdf