Vishay/Dale RNC50H3832BSBSL
RNC50H3832BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3832BSBSL
Brief Description
RES 38.3K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3832BSBSL.pdf
Availability of RNC50H3832BSBSL
QUANTITY
RNC50H3832BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3832BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3832BSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3832BSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3832BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3832BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3832BSBSL
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 500MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 74.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf