Vishay/Dale RNC50H3882BRB14
RNC50H3882BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3882BRB14
Brief Description
RES 38.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3882BRB14.pdf
Availability of RNC50H3882BRB14
QUANTITY
RNC50H3882BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3882BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3882BRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3882BRB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3882BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3882BRB14 Details Description
Related parts for RNC50H3882BRB14
MOSFET N-CH 500V 2.3A TO-220F datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 1.5A (Switch) Lighting 8-DFN (4x4) datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONV AC/DC 2W 3.3V OUT SGL T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 36POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS CBL MNT SKT datasheet.pdf