Vishay/Dale RNC50H3882BSBSL
RNC50H3882BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3882BSBSL
Brief Description
RES 38.8K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3882BSBSL.pdf
Availability of RNC50H3882BSBSL
QUANTITY
RNC50H3882BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3882BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H3882BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3882BSBSL
Related LinksRNC50H3, RNC50H3882BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3882BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H3882BSBSL
CONN MICRO FIT 3.0 8 POS PCB MNT datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 42POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-SOCKET 2M datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V U2J 0805 datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.5A 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS T/H GOLD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf