Vishay/Dale RNC50H3922FRRE6
RNC50H3922FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3922FRRE6
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3922FRRE6.pdf
Availability of RNC50H3922FRRE6
QUANTITY
RNC50H3922FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3922FRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H3922FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3922FRRE6
Related LinksRNC50H3, RNC50H3922FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3922FRRE6 Details Description
Related parts for RNC50H3922FRRE6
PHOTOINTER OPIC SLOT 3.0MM PCB datasheet.pdf
SCR SENS 400V 6A TO-202 datasheet.pdf
RES 2.37K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 46.6VC SMB datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET DDR3 204POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 14POS TIN datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 7.50MM 6POS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 4COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
TV 55C 55#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf