Vishay/Dale RNC50H3922FSB14
RNC50H3922FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H3922FSB14
Brief Description
RES 39.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H3922FSB14.pdf
Availability of RNC50H3922FSB14
QUANTITY
RNC50H3922FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H3922FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H3922FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H3922FSB14
Related LinksRNC50H3, RNC50H3922FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H3922FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H3922FSB14
IC MPU/RESET CIRC 2.188V SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP MICA 470PF 2% 100V 1812 datasheet.pdf
OSC VCXO 141.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 20A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 2W SMBJ datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf