Vishay/Dale RNC50H4221BRR36
RNC50H4221BRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4221BRR36
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4221BRR36.pdf
Availability of RNC50H4221BRR36
QUANTITY
RNC50H4221BRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4221BRR36
Internal Part NumberEIS-RNC50H4221BRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4221BRR36
Related LinksRNC50H4, RNC50H4221BRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4221BRR36 Details Description
Related parts for RNC50H4221BRR36
BOARD DEMO PICDEM FOR 16C781/782 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN CONTACT MINI COAX SCKT R/A datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 36W datasheet.pdf
MODULE FEMALE 2POS SCREW datasheet.pdf
RES 1.95K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf