Vishay/Dale RNC50H4321BRB14
RNC50H4321BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4321BRB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4321BRB14.pdf
Availability of RNC50H4321BRB14
QUANTITY
RNC50H4321BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4321BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H4321BRB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4321BRB14
Related LinksRNC50H4, RNC50H4321BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4321BRB14 Details Description
Related parts for RNC50H4321BRB14
CAP FILM 0.082UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug for Male Contacts 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
SCR MODULE DUAL 150A 800V datasheet.pdf
BERGSTRIP 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC 7M datasheet.pdf
CAP ALUM 1F 6.3V SCREW datasheet.pdf