Vishay/Dale RNC50H4421FSR36
RNC50H4421FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4421FSR36
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4421FSR36.pdf
Availability of RNC50H4421FSR36
QUANTITY
RNC50H4421FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4421FSR36
Internal Part NumberEIS-RNC50H4421FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4421FSR36
Related LinksRNC50H4, RNC50H4421FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4421FSR36 Details Description
Related parts for RNC50H4421FSR36
EMITTER IR 950NM 100MA T 1 3/4 datasheet.pdf
LED CBI 3MM GREEN DIFF RA .200 datasheet.pdf
CAP CER 20PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 1KV Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
SENSOR ULTRASON PING W/BRACKET datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf