Vishay/Dale RNC50H4422BRRSL
RNC50H4422BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4422BRRSL
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4422BRRSL.pdf
Availability of RNC50H4422BRRSL
QUANTITY
RNC50H4422BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4422BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H4422BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4422BRRSL
Related LinksRNC50H4, RNC50H4422BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4422BRRSL Details Description
Related parts for RNC50H4422BRRSL
IC DRIVER MOSFET 6A INVERT 8-MLF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR HIF3 ACCESSORY datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 52POS GOLD datasheet.pdf
RES 2K OHM 25W 5% TO220 datasheet.pdf