Vishay/Dale RNC50H4422BSBSL
RNC50H4422BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4422BSBSL
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4422BSBSL.pdf
Availability of RNC50H4422BSBSL
QUANTITY
RNC50H4422BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4422BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H4422BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4422BSBSL
Related LinksRNC50H4, RNC50H4422BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4422BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H4422BSBSL
CONN MINI-DIN 8POS FEMALE SHIELD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK W/LED RAIL MNT datasheet.pdf
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 1206 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 9.45"LX6.3"W datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD 20SSOP datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 10POS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
OSC VCTCXO 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
MICTOR RECEPTACLE ASSY, .355 V datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
47UF 63V 10X16 105C RAD datasheet.pdf