Vishay/Dale RNC50H4481BSRE6
RNC50H4481BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4481BSRE6
Brief Description
RES 4.48K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4481BSRE6.pdf
Availability of RNC50H4481BSRE6
QUANTITY
RNC50H4481BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4481BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H4481BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.48k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4481BSRE6
Related LinksRNC50H4, RNC50H4481BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4481BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H4481BSRE6
FUSE FAST 250VAC 1.25A SMD datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC OPAMP GP 150KHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLACK 2000' datasheet.pdf
MODEM CELLULAR QUAD E-GPRS datasheet.pdf
MODULE MALE 2POS SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 560V 56A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf