Vishay/Dale RNC50H4482DSBSL
RNC50H4482DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4482DSBSL
Brief Description
RES 44.8K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4482DSBSL.pdf
Availability of RNC50H4482DSBSL
QUANTITY
RNC50H4482DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4482DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H4482DSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)44.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4482DSBSL
Related LinksRNC50H4, RNC50H4482DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4482DSBSL Details Description
Related parts for RNC50H4482DSBSL
XFRMR LAMINATED 1.1VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC SRAM 3MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT 26POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK POS DIL MALE datasheet.pdf
TOOL MANUAL CRIMP HR22 AWG24-28 datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
40000UF 50V 64X143 85C ST datasheet.pdf