Vishay/Dale RNC50H4483BRB14
RNC50H4483BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4483BRB14
Brief Description
RES 448K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4483BRB14.pdf
Availability of RNC50H4483BRB14
QUANTITY
RNC50H4483BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4483BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H4483BRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)448k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4483BRB14
Related LinksRNC50H4, RNC50H4483BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4483BRB14 Details Description
Related parts for RNC50H4483BRB14
CONN RECEPT 13POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
SCD-THR 3.81/22/90F 1.5SN BK datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 2C/2R SHROUD PRESS-IN datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
IC LCD DISPLAY DRIVER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G M31 datasheet.pdf
M805 10C 10#23 SKT PLUG OM datasheet.pdf
26500 8C 8#12 P TH PLUG SS WC datasheet.pdf
22UF 100V 8X12MM 105C 4000H datasheet.pdf