Vishay/Dale RNC50H4522BSB14
RNC50H4522BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4522BSB14
Brief Description
RES 45.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4522BSB14.pdf
Availability of RNC50H4522BSB14
QUANTITY
RNC50H4522BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4522BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H4522BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)45.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4522BSB14
Related LinksRNC50H4, RNC50H4522BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4522BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H4522BSB14
TVS DIODE 376VWM 602VC SMD datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 256MBIT 66TSOP datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 20MA TSLP-4 datasheet.pdf
RES 43 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 1MH 700MA datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC MOTOR CONTROLLER PAR 32QFN datasheet.pdf
2P.POS.LOCK HSG.250 datasheet.pdf
CAP FILM 9.1UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf