Vishay/Dale RNC50H4530FSB14
RNC50H4530FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4530FSB14
Brief Description
RES 453 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4530FSB14.pdf
Availability of RNC50H4530FSB14
QUANTITY
RNC50H4530FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4530FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H4530FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4530FSB14
Related LinksRNC50H4, RNC50H4530FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4530FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H4530FSB14
CAP TANT 100UF 10V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 6.758MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
M TERMINAL 30AWG datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 52POS datasheet.pdf
LED LETERAS COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf