Vishay/Dale RNC50H4533BSB14
RNC50H4533BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4533BSB14
Brief Description
RES 453K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4533BSB14.pdf
Availability of RNC50H4533BSB14
QUANTITY
RNC50H4533BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4533BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H4533BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4533BSB14
Related LinksRNC50H4, RNC50H4533BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4533BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H4533BSB14
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC RCVR ECL DIFFERENTL 5V 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 0.01% 1/10W datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
RES 126 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1/4-48" BLUE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf