Vishay/Dale RNC50H4643BSRE6
RNC50H4643BSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4643BSRE6
Brief Description
RES 464K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4643BSRE6.pdf
Availability of RNC50H4643BSRE6
QUANTITY
RNC50H4643BSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4643BSRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H4643BSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4643BSRE6
Related LinksRNC50H4, RNC50H4643BSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4643BSRE6 Details Description
Related parts for RNC50H4643BSRE6
IC TXRX RS232 4:5 3.3V LP 28SOIC datasheet.pdf
IC AMP AUDIO 3W MONO AB 8HVSON datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 500MA 320 MOHM TH datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 90A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 221 OHM 1% AXL datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 175VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
FAN 48VDC 150X50MM 2WR datasheet.pdf