Vishay/Dale RNC50H4643DSB14
RNC50H4643DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H4643DSB14
Brief Description
RES 464K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H4643DSB14.pdf
Availability of RNC50H4643DSB14
QUANTITY
RNC50H4643DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H4643DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H4643DSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H4643DSB14
Related LinksRNC50H4, RNC50H4643DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H4643DSB14 Details Description
Related parts for RNC50H4643DSB14
INSERT FEMALE 4POS+1GND SCREW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST 16BIT LV 48TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 290MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 4V 20% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 12V DIP DL datasheet.pdf
RES SMD 8.25K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 3W DO216AA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf