Vishay/Dale RNC50H5832DSB14
RNC50H5832DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H5832DSB14
Brief Description
RES 58.3K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H5832DSB14.pdf
Availability of RNC50H5832DSB14
QUANTITY
RNC50H5832DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H5832DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H5832DSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)58.3k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H5832DSB14
Related LinksRNC50H5, RNC50H5832DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H5832DSB14 Details Description
Related parts for RNC50H5832DSB14
AIR IONIZER TEST KIT datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M20 5V 36" datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP POLYMER 1500UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 24W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 193K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
4 SIL MALE HORIZ CONN 4.5MM TAIL datasheet.pdf
EURO TERM BLOCK 55 DEG 381MM 12C datasheet.pdf