Vishay/Dale RNC50H6190BSRSL
RNC50H6190BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6190BSRSL
Brief Description
RES 619 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6190BSRSL.pdf
Availability of RNC50H6190BSRSL
QUANTITY
RNC50H6190BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6190BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6190BSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6190BSRSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6190BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6190BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H6190BSRSL
EVAL BOARD FOR THE LMH6560MA datasheet.pdf
IC SENSR UNDERVOLTAGE 5V 5TSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 2.37 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25, 25 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 115 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 250 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf
SL 7.62HP/09/90LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
POWER SUPPLY 220V UK/ASIA 3PIN datasheet.pdf