Vishay/Dale RNC50H6193BSB14
RNC50H6193BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6193BSB14
Brief Description
RES 619K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6193BSB14.pdf
Availability of RNC50H6193BSB14
QUANTITY
RNC50H6193BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6193BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H6193BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6193BSB14
Related LinksRNC50H6, RNC50H6193BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6193BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H6193BSB14
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 2512 datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 430PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 33A datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 180MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 3% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SCR FAST SW 200V 150A TO200AB datasheet.pdf
RES SMD 4.22M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RAST 5 HDR ASSY 6POS datasheet.pdf
VARISTOR 297V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf