Vishay/Dale RNC50H6193FPBSL
RNC50H6193FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6193FPBSL
Brief Description
RES 619K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6193FPBSL.pdf
Availability of RNC50H6193FPBSL
QUANTITY
RNC50H6193FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6193FPBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6193FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6193FPBSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6193FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6193FPBSL Details Description
Related parts for RNC50H6193FPBSL
CONN RCPT 15POS FEMALE PANEL #26 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACT ALT PN MBJ5C datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 30POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS SKT datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10NS 160PQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf