Vishay/Dale RNC50H6341FSRSL
RNC50H6341FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6341FSRSL
Brief Description
RES 6.34K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6341FSRSL.pdf
Availability of RNC50H6341FSRSL
QUANTITY
RNC50H6341FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6341FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6341FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6341FSRSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6341FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6341FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H6341FSRSL
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
TRI-FOLD POUCH BLACK datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 22A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 3.09KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 24.3VWM 43.5VC AXIAL datasheet.pdf
LED CBI 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
VARISTOR 135V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 98MM datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
381 TB PLG PLUG 180 datasheet.pdf
DUAL 30V P-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET IC datasheet.pdf