Vishay/Dale RNC50H6401FSB14
RNC50H6401FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6401FSB14
Brief Description
RES 6.4K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6401FSB14.pdf
Availability of RNC50H6401FSB14
QUANTITY
RNC50H6401FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6401FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H6401FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6401FSB14
Related LinksRNC50H6, RNC50H6401FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6401FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H6401FSB14
HEATSINK PWR HORZ BLACK TO-220 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 34PIN TIN W/O EARS datasheet.pdf
VARISTOR 1620V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
DSUB CABLE - CMM25S/AE25M/X datasheet.pdf
IC REG LDO -8V 0.5A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 10.5VWM 19VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
1800UF 350V 51X143 85C ST datasheet.pdf