Vishay/Dale RNC50H6422DSB14
RNC50H6422DSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6422DSB14
Brief Description
RES 64.2K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6422DSB14.pdf
Availability of RNC50H6422DSB14
QUANTITY
RNC50H6422DSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6422DSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H6422DSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6422DSB14
Related LinksRNC50H6, RNC50H6422DSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6422DSB14 Details Description
Related parts for RNC50H6422DSB14
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 8NS 100TQFP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
UNIV 100-240VAC-24VDC CONT NEMA datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 250V RADIAL datasheet.pdf
750 TB WIR PRO 180D datasheet.pdf
PIN,SLOTTED SPRING datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf