Vishay/Dale RNC50H6422DSBSL
RNC50H6422DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6422DSBSL
Brief Description
RES 64.2K OHM 1/10W .5% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6422DSBSL.pdf
Availability of RNC50H6422DSBSL
QUANTITY
RNC50H6422DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6422DSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6422DSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6422DSBSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6422DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6422DSBSL Details Description
Related parts for RNC50H6422DSBSL
IC REG LDO 5V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
BRIDGE RECT 3 PHASE 1200V 175A datasheet.pdf
HDC-C-HE-BM1.5AU 100/PK datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 36POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 21V datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 0.147 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY U.FL/U.FL 400MM 1MM B datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf