Vishay/Dale RNC50H6492BRRSL
RNC50H6492BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6492BRRSL
Brief Description
RES 64.9K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6492BRRSL.pdf
Availability of RNC50H6492BRRSL
QUANTITY
RNC50H6492BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6492BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6492BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6492BRRSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6492BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6492BRRSL Details Description
Related parts for RNC50H6492BRRSL
IC FPGA 249 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 45MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES SMD 0.56 OHM 5% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 90POS R/A .050 SLD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 2KOHM GLASS PROBE datasheet.pdf
DAA LITELINK III RING DETECT datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SOLDER IRON TIP 1MM datasheet.pdf