Vishay/Dale RNC50H6493BRRSL
RNC50H6493BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6493BRRSL
Brief Description
RES 649K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6493BRRSL.pdf
Availability of RNC50H6493BRRSL
QUANTITY
RNC50H6493BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6493BRRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6493BRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6493BRRSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6493BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6493BRRSL Details Description
Related parts for RNC50H6493BRRSL
FIXED IND 1UH 5A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS RED 22AWG MTA100 datasheet.pdf
LEGEND PLATE datasheet.pdf
CABINET STEEL 24X36X72 GREY datasheet.pdf
EMITTER 5MM IR 940NM SIDE LOOK datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
750 TB SP CLA PARALLEL/T datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V 0.15A US6-PLN datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf