Vishay/Dale RNC50H6730BSBSL
RNC50H6730BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6730BSBSL
Brief Description
RES 673 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6730BSBSL.pdf
Availability of RNC50H6730BSBSL
QUANTITY
RNC50H6730BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6730BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6730BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)673
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6730BSBSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6730BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6730BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H6730BSBSL
FLEX CABLE - AFJ25A/AE25/AFJ25A datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC UART DUAL 64BYTE 44-PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MT PIN datasheet.pdf
CAP CER 9PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM T/H datasheet.pdf