Vishay/Dale RNC50H6810FSRSL
RNC50H6810FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6810FSRSL
Brief Description
RES 681 OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6810FSRSL.pdf
Availability of RNC50H6810FSRSL
QUANTITY
RNC50H6810FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6810FSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H6810FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6810FSRSL
Related LinksRNC50H6, RNC50H6810FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6810FSRSL Details Description
Related parts for RNC50H6810FSRSL
CONN RCPT .100" 25POS GOLD PCB datasheet.pdf
E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT datasheet.pdf
CONTACT RECEPT 30-24AWG RF datasheet.pdf
BOARD LOGIC 2OLED DISPLAY SOCKET datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 66POS datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG NATURAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 3KV N2800 RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 5% 800VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf