Vishay/Dale RNC50H6813FRB14
RNC50H6813FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H6813FRB14
Brief Description
RES 681K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H6813FRB14.pdf
Availability of RNC50H6813FRB14
QUANTITY
RNC50H6813FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H6813FRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H6813FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)681k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H6813FRB14
Related LinksRNC50H6, RNC50H6813FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H6813FRB14 Details Description
Related parts for RNC50H6813FRB14
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
REPL SWITCH FOR 2010/1910/1810 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf