Vishay/Dale RNC50H7153FSB14
RNC50H7153FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H7153FSB14
Brief Description
RES 715K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H7153FSB14.pdf
Availability of RNC50H7153FSB14
QUANTITY
RNC50H7153FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H7153FSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H7153FSB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)715k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H7153FSB14
Related LinksRNC50H7, RNC50H7153FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H7153FSB14 Details Description
Related parts for RNC50H7153FSB14
PCB COPPER CLAD 18X18" 2 SIDE datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 40POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 100UH SMD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4750K 2SMD datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 88POS 8ROW STR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR ACT6907UCADJ-T datasheet.pdf
OSC XO 18.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf