Vishay/Dale RNC50H7320BSBSL
RNC50H7320BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H7320BSBSL
Brief Description
RES 732 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H7320BSBSL.pdf
Availability of RNC50H7320BSBSL
QUANTITY
RNC50H7320BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H7320BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H7320BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H7320BSBSL
Related LinksRNC50H7, RNC50H7320BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H7320BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H7320BSBSL
CAP TANT 10UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
IC SW SMART 16-CH LOWSIDE PDSO36 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 150V TO220 datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.25W SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
STARTR 3PHASE HYBRD 200-480V 16A datasheet.pdf
RING KRIMPTITE (AA-122-10) datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MODULE DIODE 800V 165A INT-A-PAK datasheet.pdf
L-TEK F 6POS SIL CBL CONN datasheet.pdf