Vishay/Dale RNC50H7321BSBSL
RNC50H7321BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H7321BSBSL
Brief Description
RES 7.32K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H7321BSBSL.pdf
Availability of RNC50H7321BSBSL
QUANTITY
RNC50H7321BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H7321BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H7321BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H7321BSBSL
Related LinksRNC50H7, RNC50H7321BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H7321BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H7321BSBSL
RES 30 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SW REG CNTRLR STEP-DWN 16SOIC datasheet.pdf
EDGECARD 120POS DIP R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf