Vishay/Dale RNC50H7322BPB14
RNC50H7322BPB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H7322BPB14
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H7322BPB14.pdf
Availability of RNC50H7322BPB14
QUANTITY
RNC50H7322BPB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H7322BPB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H7322BPB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H7322BPB14
Related LinksRNC50H7, RNC50H7322BPB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H7322BPB14 Details Description
Related parts for RNC50H7322BPB14
RES SMD 18.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FAN GUARD METAL 40MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 1.44K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
3M 4910 VHB 3/4" X 4" - 5/PACK datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf