Vishay/Dale RNC50H7322FRBSL
RNC50H7322FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H7322FRBSL
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H7322FRBSL.pdf
Availability of RNC50H7322FRBSL
QUANTITY
RNC50H7322FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H7322FRBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H7322FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H7322FRBSL
Related LinksRNC50H7, RNC50H7322FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H7322FRBSL Details Description
Related parts for RNC50H7322FRBSL
CONN RECEPT 24POS 1MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CBL 19POS 0.5MM JMPR TYPE A 3" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC SERIALIZER 48BIT 100-TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
LED T3 1/4 WG 520NM GREEN 24VDC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X8G RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf