Vishay/Dale RNC50H7681BSBSL
RNC50H7681BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H7681BSBSL
Brief Description
RES 7.68K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H7681BSBSL.pdf
Availability of RNC50H7681BSBSL
QUANTITY
RNC50H7681BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H7681BSBSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H7681BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H7681BSBSL
Related LinksRNC50H7, RNC50H7681BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H7681BSBSL Details Description
Related parts for RNC50H7681BSBSL
CONN EDGE PCI DUAL R/A 184 POS datasheet.pdf
RES 15M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 44.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS .100" GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf