Vishay/Dale RNC50H7681FRRE6
RNC50H7681FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H7681FRRE6
Brief Description
RES 7.68K OHM 1/10W 1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H7681FRRE6.pdf
Availability of RNC50H7681FRRE6
QUANTITY
RNC50H7681FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H7681FRRE6
Internal Part NumberEIS-RNC50H7681FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.68k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H7681FRRE6
Related LinksRNC50H7, RNC50H7681FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H7681FRRE6 Details Description
Related parts for RNC50H7681FRRE6
DIODE ZENER 27V 500MW MSD datasheet.pdf
IC FPGA 136 I/O 256FBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SC70-5 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
TRANS BASESTATION SOT539A datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 750 OHM 0606 datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN FPC 31POS .2MM datasheet.pdf
30V NPN MEDIUM POWER LOW SATURATION TRANSISTOR IN SOT223 IC datasheet.pdf
Virtex-II 1.5V Field-Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf