Vishay/Dale RNC50H8450BSB14
RNC50H8450BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8450BSB14
Brief Description
RES 845 OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8450BSB14.pdf
Availability of RNC50H8450BSB14
QUANTITY
RNC50H8450BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8450BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H8450BSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8450BSB14
Related LinksRNC50H8, RNC50H8450BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8450BSB14 Details Description
Related parts for RNC50H8450BSB14
IC POT QUAD 200K 256POS 24-TSSOP datasheet.pdf
KIT INDUCTOR 10X10 POWER SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 775MA 140 MOHM datasheet.pdf