Vishay/Dale RNC50H8451BRB14
RNC50H8451BRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8451BRB14
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8451BRB14.pdf
Availability of RNC50H8451BRB14
QUANTITY
RNC50H8451BRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8451BRB14
Internal Part NumberEIS-RNC50H8451BRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8451BRB14
Related LinksRNC50H8, RNC50H8451BRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8451BRB14 Details Description
Related parts for RNC50H8451BRB14
CONN EDGECARD 12POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 20% 1210 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
CIRCULAR CONN W/HARAX M12 L5 M datasheet.pdf
RES 845 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RACK SOLID FLUSH DOOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC SMB datasheet.pdf
CAP FILM 56NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf