Vishay/Dale RNC50H8452BSRSL
RNC50H8452BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8452BSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8452BSRSL.pdf
Availability of RNC50H8452BSRSL
QUANTITY
RNC50H8452BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8452BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H8452BSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8452BSRSL
Related LinksRNC50H8, RNC50H8452BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8452BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H8452BSRSL
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC LI-ION/LI-POL CHARGER 14TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 5PSI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 75 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.3V 3-USP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64TQFP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 400W datasheet.pdf