Vishay/Dale RNC50H8452BSRSL
RNC50H8452BSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RNC50H8452BSRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 84.5K OHM 1/10W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC50H8452BSRSL.pdf
Availability of RNC50H8452BSRSL
QUANTITY
RNC50H8452BSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC50H8452BSRSL
Internal Part NumberEIS-RNC50H8452BSRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/07, RNC50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.070" Dia x 0.150" L (1.78mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC50H8452BSRSL
Related LinksRNC50H8, RNC50H8452BSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC50H8452BSRSL Details Description
Related parts for RNC50H8452BSRSL
CONN HEADER 6POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC UART CMOS DUAL 44PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 12.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 50MA 8SOIC datasheet.pdf
42+42 DIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
635 TB RISING CLAMP 45D datasheet.pdf
CONN RING UNINSUL datasheet.pdf
WP-SC PA HF 10 0 BK datasheet.pdf
CRYSTAL 14.745600MHZ SMD datasheet.pdf
22UF 100V 6,3X11 datasheet.pdf